Araba Farını Yakıp Söndürme

Geçen dersimizde Photoshop'ta arabaya ışık efekti vermiştik, bu dersimizde Flash ile onu hareketli hale getireceğiz, sadece ardı ardına koyacağımız iki resim olacak.

Geçen dersimizde Photoshop'ta arabaya ışık efekti vermiştik, bu dersimizde Flash ile onu hareketli hale getireceğiz, sadece ardı ardına koyacağımız iki resim olacak.

Bu dersimizde elinizde iki resim olması gerekiyo ışığı yanan ve ışığı yanmayan bi araba, tabi aynı araba olması şart :)

Kardeşim ben nerden bulayım, hem ışığı yanan, hem yanmayan aynı arabayı diyorsanız, Photoshop bölümüne girin, orda arabanın ışıklarını nasıl aydınlatacağımız var.

Evet arkadaşlar, önce sayfa boyutunu ayarlıyoruz: 500x4002 Layer oluşturuyoruz birine "Animasyon" diğerine " Mask" ismini veriyoruz.Animason layerinde Insert>New Symbol diyoruz.Resimlerimizi aynı hizada animasyona atıyoruz.Gerekli geçişleri sağlıyoruz.Ve bu kadar umarım anlatabilmişimdir. İşte sonuç:Allah yardımcınız olsun.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

ya bır turlu olmadı bıraz daha ayrıntılı anlatırsanız sevınırım.
Sadece iki resim flashta ardı ardına koyacaksınız. :)
kolay ve faydalı bir çalışma teşekkürler
çok etkileyici xenon far kullansa idin daha iyi olurdu bu modellerde standard sunuluyo. :D
ben ce cok basıt anlatılmıss bu kadar olmaması lazım mask layern de bısı ypmadım bee gereklı gecıslerı hıc anlatılmamıss bence yetersızz..
ya anlatamadınız daha ayrıntılı anlatın lütfen yapamadmmm........:uzul:
Abi daha nasıl anlatım iki resim ayarlıcaksınız ardı ardına koyacaksınız sadece bu bunun için flash bilmek bile gerekmiyo...
arkadaşım o kadar geçiştirerek anlatıyosun ki ben bilmeme rağmen senin anlatımından bişey anlamıyorum hiç bilmeyen arkadaşlar napsın.ayrıca objelerinde ayrıntılı resmini koy
çok karmaşık ve yetersiz anlatıyosun.ben bile bilmeme rağmen senin anlattıklarını okuduğumda yapamam.hiç bilmeyen arkadaşlar napsın.resimlerin tamamını koy timeline da nasıl bi objeye hareket felan verdiğini herkez görsünki yapabilsin unutma karşındakiler senin bildiğin şeyleri bilmiyo. EDİTÖRÜN NOTU: Sevgili üyemiz, ders hazırlayan biri ile bu şekilde konuşmanız çok yakışıksız. Size hizmet ediyoruz ama hizmetçi değiliz, hatırlatırız. Lütfen taleplerinizi ve düşüncelerinizi belirtirken biraz nazik olunuz.
bence cok basıt kafa yorarsan yaparsın:kirp:
flash bılmek gerekmıor evet ama bu anlatıma gore hıc bıse olmuor kendım kafama gore daha iyi yaparım:D:D
olayı anladım sağ tarafdan clıbı ılk yapdıgımıs ekrana tutup koymamıs gerek:D saol oldu
madem ardı ardına iki resmi atacağız flasa niye yazmıyorsun biz bu anlattığını uyguluyoruz ama hiçbir sonuç alamıyoruz... ders anlatırım diye uykuluydun herhalde hoca
güzel olmuş saolasın!....
Çok kötü anlatmışsın arkadaşım yaa
Daha iyi anlatabiliyosan buyur kardeşim senin dersi görelim
Arkadasa yuklenmeyin bence biryzda siz ugrasin hazira konarak bisey ogrenilmez biraz kurcalamak gerek ben boyle ogreniyorum ...eline saglik hoca kisa ve öz bidahaki dersine parantez icinde anlamiyanlar icin diye not dusersin artik ....kolay gelsin....

Yukarı Git