Appearance Özelliği

Seçili olan nesnenin dolgu türü, boyama özellikleri, çizgi özelliklerini kontrol eden, oldukça işlevli bir araç paleti.

Seçili olan nesnenin dolgu türü, boyama özellikleri, çizgi özelliklerini kontrol eden, oldukça işlevli bir araç paleti. Appearance paleti ve Transcparencey paletiyle ortak yaptığım örnek çalışmada, FreeHand üzerinde uygulaması zor olan bir tekniği çok hızlı ve basit bir şekilde uyguladım. ‹lk olarak küreye özel bir Pantone renk uyguladım. Daha sonra Appearance options sekmesinden “Add New Fill” komutunu uyguladım. Kürenin rengi siyaha döndü.Transparency araç paletini açarak harmanlama kiplerinden
Multiply’i seçtim, opacity değerini de 56’ya düşürdüm. Sonuç göründüğü gibi. Bu çalışma renk ayrıma girdiğinde siyah ile Pantone renk ayrı ayrı çıkacak. Trigromi bir rengi, ekstra bir renk ile bu şekilde kullanmak birçok çalışmada büyük kolaylık olacaktır. Özellikle ekstra renklerle çalışan tekstil, ambalaj sektörü için daha da önemli bu.

  • Etiketler;
Ceyhun Akgün
Ceyhun Akgün, özel eğitim kurumlarında Masaüstü Yayıncılık Eğitmenliği yapıyor. Photoshop konusunda çok sayıda seminer ve eğitimlerde ders verdi. Kendisi aynı zamanda tasarımcıların, reklamcıların bir araya gelerek oluşturduğu Greyfurt isimli grubun kurucusudur. Bunların yanısıra ulusal bazda yayınlanan MacLine, Dijital Teknik, PhotoLine, Dijital Arts dergilerinde yazarlık ve editörlük yapmaktadır. <p>Akgün, ayrıca Photoshop, Illustrat DVD Eğitim Setinin de hazırlayıcısıdır. Ambalaj Tasarımı konusunda özel çalışmaları bulunmaktadır. Ceyhun Akgün, Sanalkurs Ailesi içinde bundan böyle yazılarıyla sizlerle olacaktır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

aynen katılıyorum

Yukarı Git