Ağaç Efekti ve Crop Tool Kullanımı

Bu dersimizde ağaç efektini ve crop yani kırpma aracını kullanmayı görelim.

Bu dersimizde ağaç efektini ve crop yani kırpma aracını kullanmayı görelim.

1- İlk adımda Ctrl+N ile aşağıdaki resimdeki gibi ölçüler vererek, yeni bir sayfa açalım. Ben Custom'dan arka plan rengimi #333333 olarak veriyorum.2- Tools Panel'inden Rectangle tool(u)'u seçelim. Ve bu araç ile istediğimiz büyüklükte bir kare veya dikdörgen bir alan çizleim.3- Bu adımda çizdiğimiz şeklinin renk değerini #996600 olarak belirleyelim.

4- Şeklimiz seçili iken Properties Panelinden Filters > Noise > Add Noise'i seçerek resimde görülen değerleri verelim.

5- Yine resmimiz seçili iken Properties Panelinden Filters > Blur > Motion Blur'u seçerek,resimde görülen değerleri verelim.Crop Tool kullnımı için ise;

İlk önce Tools Panelinden Select > Crop Tool'u seçerek, resimde görüldüğü gibi mouse ile kare bir alan seçelim. Bu alan seçili iken enter'a basalım veya mouse'u çift tıklayalım.Sonuç olarak seçili resmimiz aşağıda görülmektedir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
hacım Add Noise'ye ne değer vereceez ?
• 11 yıl önce
Evet bende bunun farkedilmesini bekliyordum. Daha önce bu dersi bir kaç forumda yayınlamıştım. Bu dersi SanalKURS Patformlarında yayınlmaya karar verdiğim zaman, farkettim bu kısmın eksik olduğunu. İşin enteresan yanı bu ders izinsiz olarak onlarca forumda yayınlanmış ve teşekkür edilmiş. Hiç kimse bu değeri ne vereceğiz diye sormamış bile. :) En kısa zamanda gerekli eksik kısmı site yöneticilerine gönderir ve düzeltmelerini rica ederim. Kolay gelsin!
• 11 yıl önce
Teşekkürler ders için. Noiseye farklı değerler verebilir farklı sonuçlar aalabilirsin aynı sonucu almak isterim diyorsan 70 yeterlidir.
• 11 yıl önce
Tam ya beceremedim derken alttaki yorumu okudum, heheh ben beceriksiz değilmişim . mantar efekti lazımdı bu süper olmuş..
• 11 yıl önce
arkadaşlar bir ağaç resmini animated yapasilirmiyiz yani rüzgar esiyormuş gibi ağacı hareketlendirebilirmiyiz yardımcı olursanız çok memnun olurum

Yukarı Git