Adobe Muse İle Lightbox Fotoğraf Galerisi Yapmak

Adobe'nin kod yazmadan web sitesi tasarlama imkanı sunan programı Muse ile Lightbox fotoğraf galerisi oluşturmayı öğreneceğiz.

Adobe'nin kod yazmadan web sitesi tasarlama imkanı sunan programı Muse ile Lightbox fotoğraf galerisi oluşturmayı öğreneceğiz.

Muse ile Lightbox fotoğraf galerisi yapmak için öncelikle fotoğraflarımızı seçelim.

Ben 4 resim kullanacağım. Siz resim sayısını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.Muse'da kendime yeni bir sayfa açıyorum.Widgets Library bölümünden Lightbox'ı seçip sayfama sürüklüyorum. Diğer slayt türlerini de deneyebilirsiniz.Sürükledikten sonra hazır olarak gelen küçük resimlerin üzerlerine tıklayıp klavyemdeki "Delete" tuşu ile siliyorum.Şimdi slaytımın üzerine bir kere tıkladıktan sonra sağ tarafında çıkan mavi işarete tıklıyorum ve "Add Images" seçeneğini seçiyorum.Resimlerimi seçiyorum ve aç diyorum.Not: Bu resimlere "Lorem Ipsum Dolor" yazan yere çift tıklayarak açıklama da ekleyebilirim.

Preview sekmesine gelip,herhangi bir resmin üzerine tıklıyorum.

Sonuç:

  • Etiketler;
Mert Hiçyılmaz
1995 doğumlu. Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri üzerine bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Ayrıca geliştirilmekte olan bir restoran pos sisteminin de kurulum ve bakımlarını yapmaktayım. CCTV, Uzak mesafe internet aktarımı, bilgisayar yazılımsal ve donanımsal sorunlar gibi konularda çalışmaktayım. Bölgemizde ki çok sayıda büyük markanın teknik destek ve kurulum hizmetlerini sağlamaktayım.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

ellerine sağlık...)

Yukarı Git