Action Script'te Açılır (Drop Down) Menü Yapımı Yöntemi

Action Script'te Açılır (Drop Down) Menü Yapımı Yöntemi dersi aşağıda yer almaktadır.

Bir öncekinden farklı bir yöntem ile açılır menü yapımı.

Erol Demirer
1978 yılının en sıcak zamanlarından sayılabilecek Ağustos ayının 23. günü saat 16.30 sıralarında dünyaya gelmiş, yaptığı son dakika atağı ile Aslan burcuna yetişmiştir. <p>İlk ve Ortaokul öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Lise yıllarına İstanbul Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde başlamış olsa da bir süre sonra eğitim hayatına Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi’nde devam etmiştir. Mesleğe olan ilgisi ortaokul yıllarında başlamış olup, o dönemde yaz tatillerinde küçük bir matbaada çalışarak hem meslek, hem de iş hayatına başlamıştır. <p>Çocukluk ve gençlik yılları İzmit’te geçmiştir. Bu zaman zarfı içerisinde çok sık gidip geldiği İstanbul’a yerleşmesi ise askerden sonra 2002 yılı başlarıdır. İstanbul’a yerleştikten sonra bir çok reklam ajansı ve kurumsal firmada Grafik Tasarımcı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda Freelance olarakta çeşitli firmalarda çalışmıştır. Bu firmalardan bazıları Üçel Reklam Ajansı, Yüce Yayıncılık, Strateji Parkı, MacroMicro, Koleksiyon Mobilya sayılabilir. Çalışma hayatında bir çok başarılı projeye imza atmıştır. <p>Alanında uzman olduğu konulardaki bilgilerini insanlarla paylaşma isteği sayesinde atıldığı eğitmenlik macerasının başlangıcı ise 2005 yılına dayanmaktadır. Bu dönemde yolları Bilimer Bilişim Akademisi ile kesişmiş ve eğitmenlik hayatına başlamıştır. Bilimer’den sonra Akademi İstanbul’da da Eğitim Görevlisi olarak çalışmıştır. <p>Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Adobe Acrobat Professional, Adobe Flash, Adobe Dreamweaver, Adobe Fireworks, QuarkXPress vb. programlar ile birlikte ActionScript 3.0 ve CSS üzerine de bireysel ve kurumsal eğitimler vermektedir. <p>2008 yılının sonunda Medyasoft’un açmış olduğu Adobe Publishing Expert sınavına katılmış ve sınavı başarı ile bitirerek Adobe Yayıncılık Uzmanı (APE) sertifikasını almaya hak kazanmıştır. <p>2009 yılı ile birlikte Medyasoft ile anlaşmaya varmış ve Medyasoft’un Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütmüş olduğu bir projede Eğitim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli ilerinde öğretmenlerimize Adobe Web Premium CS3 ve CS4 paketlerinin eğitimleri verilmektedir. <p>Eğitimlerin yanısıra ajans ya da firmalardan gelecek olan tekliflere (Freelance ya da tam zamanlı) açıktır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

yardım lütfen flash butona link veremiyorum dreamweaverda site butonu flash da yapıp ekleyeyim dedim link veremedim butonda hareket ve ses var link eklemeye çalışıabunlarda gidiyor artı link de olmuyor yardım ederseniz sevinirim tşk
• 10 yıl önce
http://actionscript.gen.tr/index.php/actionscript-3-0-ile-link-vermek/ Adresteki makaleyi inceleyebilirsin.
• 10 yıl önce
emeğine sağlık çok güzel bir çalışma
• 9 yıl önce
çok teşekkürler ,elinize, ağzınıza sağlık.
• 9 yıl önce
ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA... TŞKLER :)
• 9 yıl önce
Merhaba. Ben amatörce flash cs4 ü kullanmaya çalışıyorum. Bu aralar bir oyunda tıkandım kaldım. oyun yukarıdan rastgele düşen yumurtaların bir sepet ile yakalanması hakkında. Bir sepet çizdim ve yukarıdan yumurtaların rastgele içine düşmesi gerekiyor. Sepeti yön tuşlarıyla hareket ettiriyorum ancak yumurtaları rastgele düşüremiyorum. Yumurtayı mc yaptım ama nedense x eksenini randomize olarak oluşturamadım. Rica etsem yardımcı olur musunuz? Öğretmenim ve çocuklara bunu oynatmak istedim. 19 Mayıs 2011 bunun için iyi bir tarih. Köy okulundayım ve imkanlar kısıtlı. Bayramda çocuklarla eğlenmek ve bu oyunu oynamak istiyoruz. Saygı ve sevgimle şimdiden teşekkür ederim.
• 9 yıl önce
nerden bulaştım bu flasha resmen hastalık :)
• 8 yıl önce
Teşekkürler...
• 8 yıl önce
meraba cıldırcem şimdi herşey tamam ama actions da hat veriyor neden
• 8 yıl önce
mraba uygulamanın tamamnı yapıyorum ama hata veriyor activasyonda eror veriyor yardım ederseniz sevinirim

Yukarı Git