Access ile Telefon Defteri Programı Yapalım

Bu dersimizde Access ile basitçe bir telefon defteri programı yapalım.

Merhaba,

Bu dersimizde gelin birlikte Access programı ile kendimize bir telefon defteri programı yapalım.

Öncelikle Access'i açalım ve "Düzen" menüsünden "yeni" diyerek boş bir veritabaı açalım.Görüldüğü gibi sol taraftaki menüden "Tablo" deyip "yeni"'yi tıklıyoruz ve "tablo sihirbazı "ile devam ediyoruz. Tablomuz oluştuğuna göre,içine bilgi girelim ve aşağıdaki şekli alsın.Şimdi programımızın arayüzü için yeni bir "Form" oluşturmamız gerekiyor. Aşağıdaki gibi "Fromlar" diyip tekrardan "yeni" ve sihirbazı kullanarak yeni bir form oluşturun.Şimdi,tablomuzun ismini seçip fomra şekildeki gibi aktaralım;Ve Tablomuzu formumuzada bağladığımıza göre programımızı bitirmiş olduk.NOT: Ders Yeni Başlayan kullancılara yönelik olup, sihirbaz ile program yapmayı baz almaktadır. Önerim Profesyonellerin sihirbaz kullanmadan tasarım modunda çalışmalarıdır.

İyi çalışmalar...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Tşkler
sapl
yeni başlayan birisi olarak tekekleyebileceğim "teşekkürler"
ben ayrıca dersleri kes kopyala yapıştır ile bilgisayarıma atıyorum, daha kolay yolu varsa, bana bildirim lütfen
TSK
gzl olmus.. peki bz bu telefon rehberine ana form nasıl eklicez onu biliyonuz mu eger biliyosanız bana yardımcı olursanız iyi olur şimdiden tesekkur ederim...
Access çalışma ortamınızda Form bölümünde yukarıda yeni form ekleyebilirsiniz.Yarattığınız her form ve for elemanı için sihirbaz kullanılsınmı diye sorcaktır. Evet derseniz ilerleyebilme şansınız yüksektir.Kodlama yapabilmek için Programlama bilginiz olması gerekli. Bu Aceess ile yapılmış en basit örnektir.
tesekkur ederim saol....

Yukarı Git