3D yazı yapalım

  • 17.105

Fireworks'te yazımıza derinlik katalım ve onu 3 boyutlu bir şekle çevirelim. Hazır mısınız?

Text Tool'u kullanarak 3d yapmak istediğiniz yazıyı yazın.Yazınızı seçin ve sonra menüden Text > Convert to Paths'e gidin.Sonrasında Properties'te gradient ayarları görünecektir. Açılır menüye tıklayın ve "solid" başlığı altından Gradient'i bulun, sonra Linear'ı seçin.Gradient ayarınızı yapın buradan, kutucuklara tıklayarak renkleri değiştirebilirsiniz, yeni renkler ekleyebilirsiniz, fark etmez. Ben sol kısmı beyaz, sağ kısmı gri olarak yapıyorum.Properties panelinden "+" işaretine tıklayın ve Bevel and Emboss > Outer Bevel seçin. Heigt ayarını 2 yapın. Renk gri olsun.Şimdi de yazıma biraz perspektif vereceğim. Skew tool'u seçin ve yazının üst kısmını arkaya doğru derinlik veriyormuşçasına uzatın. Bunun için sağ veya sol köşeyi tutup içe doğru çekin.Benim yaptığım aşağıdaki gibi oldu en son:Ctrl + Alt tuşlarını basılı tutarken şimdi de yukarı ok işaretine basmaya başlayın. Bu işlem sonucunda yazınız sürekli çoğaltılacak ve 3d görüntü sağlanacaktır. İstediğiniz sonucu elde edene kadar bu işlemi yapın. Benim yaptığım en son aşağıdaki gibi oldu:

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

basit sekilde hizli 3d yapma yolu tskler
Merhabe sizin yazınızın şu bölümü "Ctrl + Alt tuşlarını basılı tutarken şimdi de yukarı ok işaretine basmaya başlayın. Bu işlem sonucunda yazınız sürekli çoğaltılacak ve 3d görüntü sağlanacaktır. İstediğiniz sonucu elde edene kadar bu işlemi yapın. Benim yaptığım en son aşağıdaki gibi oldu" yapamadım biraz daha ayrıntıya girebilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim
Yani Ctrl+Alt+Yukarı Ok tuşlarına birlikte basmaya devam ettikçe yeni kopya oluşturulur. Her oluşturulan kopya ile 3d efekti veriliyormuş hissi sağlanır.
yaaa teşekkürler ctrl+alt ve yukarı ok şeklmine basınca hiçbişiy olmuyor bende bi yardım ederseniz
merhaba!! Bence bu çalışma insanların çok işine yarayacaktır. sağolun:uzul::agla::gul::hayret::D:-dusun::sasir::kirp:
ctrl+alt+ok tuşuna basınca yazının izinde kopyası çıkıyo yani sizinki gibi olmuyo neden
Gerçekten çok güsell anlatmışsınız teşekkürler:gul:
tşk ederim am güzel olmamış :D
teşekkürler gerçekten güzel anlatım.

Yukarı Git